Ocena: 4.9/5.0

Informacje o zabiegu

Najlepszym sposobem na tłuszczaki pod skórą jest operacyjne ich usunięcie. Chirurgiczne usuwanie tłuszczaków w 1DayClinic odbywa się na poziomie europejskim. W zależności od wielkości tłuszczaka wykorzystujemy do tego sale operacyjną naszego szpitala lub gabinet zabiegowy o podwyższonym reżimie sanitarno-epidemiologicznym.
Tłuszczaki, które:
zostały zainfekowane,
wydzielają ropę,
są bolesne,
utrudniają ruchy – to nasza specjalność.
Chirurgiczne usuwanie tłuszczaków nie jest skomplikowaną procedurą. Przed zabiegiem podaje się pacjentowi znieczulenie miejscowe (w niektórych przypadkach ogólne), potem chirurg nacina skórę i usuwa tkankę. Cała procedura nie trwa dłużej niż 30 minut. Następnie po zabiegu przez około koło 2 godziny pacjent jest obserwowany i następnie może wrócić do domu.
Operacyjne usuwanie tłuszczaków jest prostym zabiegiem, lecz jeśli doszło do wrośnięcia tłuszczaka, mogą się pojawić pewne komplikacje, takie jak infekcje, uszkodzenie mięśnia lub naczynia krwionośnego. Przypadki takie jednak są rzadkie, a nawet jeśli się pojawią, nasz doświadczony chirurg powinien sobie poradzić z takimi problemami.

Wskazania

  • Pojawienie się guza w obrębie tkanek miękkich budzącego niepokój onkologiczny, dającego dolegliwości bólowe lub ze względu na lokalizację powodującego defekt kosmetyczny.
Usunięcie guza tkanek miękkich (tłuszczak) z badaniem histopatologicznym

Cena:

Od 1800 zł