W życiu każdego z nas pojawia się moment, kiedy coś zaczyna nam dokuczać…

Dobrze, gdy dolegliwość da się szybko wyleczyć, a kłopoty zdrowotne są przejściowe. Gorzej, gdy nasz organizm nie jest w stanie poradzić sobie z chorobą.  Wymagana jest czasem  operacyjna interwencja lekarza. W takim przypadku warto skorzystać z usług Szpitala ETERMED.  Szpital chirurgii jednego dnia jest zlokalizowany w nowo wybudowanym budynku przy ulicy Żabi Kruk 10 w Gdańsku. Do Państwa dyspozycji oddajemy bardzo nowoczesne i bezpieczne dwie sale operacyjne, pokój wybudzeń, oraz komfortowe sale pooperacyjne (Internet, TV, napoje). Wszystko to posiada bogate zaplecze diagnostyczne i konsultacyjne Centrum Zdrowia ETER-MED (diagnostyka kardiologiczna, RTG, USG, TK i inne).

Jak się „naprawić” w 1DayClinic?

Podstawowym elementem opieki nad Pacjentem jest proces konsultacji i diagnostyki, którego celem jest bezpieczne doprowadzenie Pacjenta do operacji. Aby ułatwić Państwu komfortowe przejście tej ścieżki, przedstawiamy mini poradnik.

Nasi Pacjenci mogą skorzystać z dwóch dróg.

  • Pierwsza z nich to ta, w której Pacjent od początku wie, który lekarz będzie wykonywał zabieg. W takim przypadku pozostaje zapisać się na konsultację do wybranego specjalisty poprzez wykupienie jej taniej wprost z naszego Portalu. Można też do nas zadzwonić lu b napisać email.
  • Może się jednak zdarzyć, że dolegliwość została zdiagnozowana i konieczny jest zabieg operacyjny, ale pozostaje wybór lekarza operatora spośród sztabu lekarzy specjalistów przyjmujących w placówkach ETER-MED. Zdajemy sobie sprawę, że nie znając żadnego z nich, ciężko jest dokonać trafnego wyboru. Także w takim wypadku pomocą służą nasi doradcy medyczni z infolinii, gdzie uzyskają Państwo wszelkie informacje dotyczące nazwiska i specjalności lekarza oraz godzin jego przyjęć. Niezbędne będzie zapisanie się do wybranego przez Państwa lekarza na konsultację kwalifikującą do zabiegu, w czym również pomoże pracownik infolinii. Jeżeli wolicie Państwo, aby to nasz Pracownik skontaktował się z Państwem prosimy o wysłanie do nas emaila na adres: [email protected]

Konsultacja z lekarzem operatorem

Podczas pierwszej konsultacji będą Państwo mogli bliżej poznać lekarza, który będzie Państwa operował. W trakcie wizyty zostanie ustalony termin i warunki operacji, omówiony plan leczenia, rodzaj zabiegu – specyfika operacji oraz metoda jej wykonania, a także postępowanie pooperacyjne. Lekarz wstępnie zakwalifikuje Państwa do zabiegu, skieruje na dodatkowe, niezbędne do wykonania przed operacją, badania laboratoryjne i diagnostyczne oraz poprosi o zapisanie się na wizytę anestezjologiczną.

Rozmowa z anestezjologiem

Zadaniem lekarza anestezjologa jest przeprowadzenie z Państwem krótkiego wywiadu, na podstawie którego nastąpi kolejna kwalifikacja do zabiegu. Anestezjolog przekaże Państwu dokumenty, które można zabrać do domu. Materiały, które Państwo dostaniecie, zawierają wiele cennych informacji. Można w nich także znaleźć odpowiedzi na często zadawane i nurtujące Pacjentów pytania.

Oczekiwanie

Po przejściu kwalifikacji i dodatkowych badań pozostaje już tylko czekać na dzień operacji, który będzie potwierdzony telefonicznie przez pracownika szpitala. Tydzień przed operacją należy uiścić należność  w naszych recepcjach gotówką lub kartą albo przelewem na nasz rachunek bankowy (PL 68 1140 1065 0000 3734 1100 1001).  Jest możliwość, w porozumieniu z nasza recepcją, kredytowania się w Przelewy24. W dniu operacji prosimy naszych Pacjentów, aby zgłosili się o wcześniej umówionej godzinie i pamiętali o ustaleniach z lekarzem i anestezjologiem (m.in. liczba godzin bez jedzenia i picia, wyniki badań laboratoryjnych zleconych przez anestezjologa, w tym grupa krwi oraz inne zalecenia przekazane podczas konsultacji). Bardzo ważne jest też zabranie ze sobą osobistych rzeczy typu: kapcie, szlafrok, piżama oraz wszystkich wypełnionych w domu formularzy, wcześniej przekazanych przez lekarza.

Zapraszamy

Od momentu wejścia do naszego szpitala oddajecie się Państwo w ręce profesjonalnych pielęgniarek i lekarzy. Każdy pracownik będzie się starał, aby pobyt w szpitalu był dla Państwa jak najbardziej komfortowy. Do Państwa dyspozycji będą Pielęgniarki Opieki nad Pacjentem, lekarz prowadzący i/lub lekarz dyżurny oraz pozostały personel. Naszym celem jest ulżenie Pacjentom w tych cięższych w życiu chwilach. Wierzymy, że mimo wszystko pobyt w Szpitalu 1DayClinic będą Państwo dobrze wspominać. Będziecie Państwo mieli zapewniony dostęp do Internetu WiFi, TV, napojów (woda mineralna, soki, kawa, herbata), posiłku wieczornego oraz śniadania.

Jeżeli spożywacie Państwo posiłki TYLKO wegańskie lub wegetariańskie – PROSIMY powiadomić o tym fakcie przyjmująca Was pielęgniarkę.